FASSAADI hooldus

Kõige efektiivsem viis fassaadi puhastamiseks ja parima tulemuse saavutamiseks on selle töötlemine kuumavee aurupesuriga. Samblikud fassaadil peaks olema häirekell igale kinnisvaara omanikule.

Fassaadi puhastamine

Kemikaalivaba

Lemmiklooma sõbralik

Pere sõbralik

Kõrghaljastusele sobilik

Säästab loodust ja põhjavett

Säästab loodust

Kas sa teadsid, et mida kauem samblik vohab seda suurema tõenäosusega on vaja hiljem teostada ka värvimistööd. Ära lükka puhastusprotsessi edasi, sest see võib minna kalliks maksma.

Puhastus kuumavee aurupesuriga tagab igale fassaadi tüübile maksimaalselt efektiivse tulemuse. Meie kasutatav Karcher trailer lubab reguleerida temperatuure ning survet vastavalt puhastatava fassaadi pinna tüübile. Seda kõike ilma puhastusainete ning erikeemiat kasutamata.

Teostades fassaadipesu regulaarselt 2-4 aasta tagant tagatakse pindade pikaajaline kaubanduslik välimus.

TEENUSEST

1

Fassaadi seisukorra hindamine

2

Puhastus industriaalse Kärcher kuumavee aurupesuriga

3

Akende pesu

4

Bio samblakaitse

Fassaadi puhastus kuumavee aurupesuriga, eemaldab sambla mitte ainult pindmiselt vaid ka fassaadi pooridest. 

Puhastamisel  eemaldatakse fassadile kogunenud samblikl, hallitus ning orgaanika. Puhastatakse aknapõsed, aknaplekid ja tuulekastid ämblikuvõrkudest ning muust mustusest Puhastustööde käigus pestakse ja kuivatatakse aknad ning rõduklaasid. Fassaad töödeldakse bioloogilise Sambla vastase ainega mis pärsib sambla arengut järgnevatel aastatel. Lõpptulemuseks on süvapuhastatud ja määrdevaba fassaad. 

Väga paljud koduomanikud vaatavad enda kodu fassaadipesust mööda ja selline teguviis võib minna hiljem väga kalliks maksma. Osad ei pea seda lihtsalt vajalikuks ning teised arvavad lausa, et see võib nende seintele ohtlik olla. Tegelikult on korrektselt teostatud fassaadipesu enda kodu eest hoolitsemiseks üks parimaid võimalusi.

Fassaadipesule võib mõelda näiteks nii, et majad on loodud selleks, et kaitsta meid loodusjõudude ja soovimatute väliste elementide eest. Majad eraldavad meid väikesesse, kindlasse ja turvalisse keskkonda, mille saame ise kujundada nii, nagu soovime. Kui maja hoolitseb meie eest nii hästi kui võimalik, peaksime meie tema eest samuti hoolitsema. Pikas perspektiivis on üldiselt palju odavam teostada regulaarset hooldust kui hakata näiteks iga kümne aasta tagant hoonet renoveerima.

Esiteks aitab fassaadipesu muuta hoonet atraktiivsemaks ning tõstab seeläbi hoone väärtust nii elanikele kui potentsiaalsetele uutele omanikele. Fassaadipesu käigus eemaldatakse samblikud tolm ning muu orgaanika, mis rikuvad maja välimust, jättest vanema ja kulunuma mulje. Fassaadi pesemisel vabanetakse ka hallitusest, mis on ohuks inimese tervisele, olles paljude erinevate hingamisteede haiguste tekitajaks.

Fassaadipesu ei peeta tihti vajalikuks või unustatakse see hoopiski, sest ei teata, miks fassaadid määrduvad. Õhus lendleb pidevalt tolmu, mustust, mis ajapikku koguneb ning sellest ei jää puutumatuks ükski fassaad. Tegelikult ei ole ükski hoone selle eest täielikult kaitstud. Kõige rohkem on fassaadi kiiret määrdumist märgata näiteks autoteede ääres asuvate hoonetel ning männimetsaga ümbritsetud majadel. Teiseks ohuks hoonetele on nende seintele kogunev hallitus, mis pikalt levides võib hoone seinu seestpoolt ohustama hakata. Hallitus ning rohevetikas tekib varjulistesse kohtadesse, kuhu niiskus palju kiiremini ja lihtsamalt koguneb.

Puhastatakse saab kõiki tüüpe fassaade. Maja välisfassaade tuleks aeg-ajalt puhastada, olenemata sellest, kus nad asuvad. Erinevad asukohad tekitavad erinevaid võimalusi mustuse tekkeks ning ükski loodusjõududega kokku puutuv sein ei jää sellest puutumata.

Maja varjulisi nurki tuleks eriti hoolikalt silmas pidada, sest sinna kipuvad tihti kogunema hallitusseened. Varjulised kohad on hallitusseene tekkeks ideaalsed, sest päikese puudumise tõttu koguneb sinna niiskus, mis soodustab seente kasvu.

Teine fassaadi osa, mis tihtipeale jääb ette lendlevale mustusele ja tolmule, on tänavate ja maanteede poolsed seinad. Sellised seinad tuhmuvad ka peale fassaadipesu üsna kiiresti, üldiselt juba mõne kuuga. Samas on selliseid seinu küllaltki lihtne pesta, sest tihti piisab vaid survepesust.

Fassaadi pesemiseks on mitmeid erinevaid võimalusi ja tehnikaid. Efektiivsem nendest on kuumavee-aurupesu. Koduste vahenditega teostatavus muudab selle pesemistehnika lihtsaks ja kättesaadavaks pea kõigile. Veega pesemisel on oluline jälgida ka õiget mürkide kasutamise vahekorda ning nende kasutamisel kindlasti jälgida ohutusnõudeid.

Teiseks võimaluseks, mis hõlmab endas küll veidike professionaalsemat lähenemist ja nõuab teatud kogemusi, on abrasiivtöötlus ehk rahvakeeli liivaprits. Selleks on kasutusel spetsiaalne masin, mis pihustab suurel survel väikeseid osakesi, milleks võivad olla liivaterad, klaasiterad või sooda. Abrasiivtöötlus sobib suurepäraselt kivistele pindadele ja tellistele, sest nendelt pindadelt mustuse eemaldamine on teiste vahenditega üsna tüütu töö.

Abrasiivtehnoloogia arenedes on suudetud lahti saada ka ühest selle suurimast miinuspoolest, mis minevikus kliente tihti teist korda järele mõtlema pani. Nimelt sattus liiva, sooda ja klaasi pritsimisest õhku väga palju väikeseid tolmuosakesi, mis sissehingamisel võisid kahjustada tervist. Täna on võimalus igasugust tolmu teket täielikult vältida ning abrasiivtöötlust saab seega teostada igal ajal, olenemata sellest, kes läheduses toimetavad.

Maja fassaadipesu tuleks läbi viia teatud regulaarsusega, mis sõltub suuresti sellest, milline keskkond antud hoonet ümbritseb. Selge on see, et mustuse eest ei püsi puutumatuna miski ning pika aja vältel võib majaomanikule endale näida, et fassaadid ei määrdugi. Tegelikult toimub mustuse kogunemine kogu aeg ning kõrvaltseisja suudab seda palju paremini hinnata.

Fassaadi puhastus tuleks läbi viia ka näiteks sellisel juhul, kui on plaanis hakata hoonet üle värvima või remontima. Abrasiivtöötlusega on võimalik puhastada kivi- ja puitseinad vanast värvist, roostest, krohvist ja tahmast, mis enne uut töötlemist eemaldamist vajavad.

Koduomanikele piisab tavaliselt sellest, kui fassaadide kergem puhasaad vaja pesta vähemalt korra aastas. Valed puhastamistehnikad ja oskamatud töömehed võivad mõnikord puidule teha tus läbi viia vaid korra aastas ning suurem ja täielik puhastus mõne aasta tagant. Eestis on praegugi palju kodusid, mille välisseinu ei ole pestud ega puhastatud mitmeid aastaid ning see jätab lõpuks oma jälje majale ning osad kahjustused on vaja eemaldada raskemat teed pidi – renoveeringuga. Sellise töö vältimiseks tasukski fassaade regulaarselt pesta.

Puitfassaadid on tõeliselt ilusad ja tavaliselt ka võrdlemisi kallid ning seetõttu igale koduomanikule uhkuseks. Puitmajade puhul on fassaadide puhastamine vähemalt sama olulisel kohal kui kõigi teiste materjalide puhul, kuid puidu puhul tuleks läheneda natuke teise nurga alt. Nii suvine kuumus kui külmad talveilmad jätavad ajapikku puidule oma jäljed ning nende vältimiseks oleks puitfassrohkem kahju kui kasu, sellistel puhkudel on tavaline näha töö lõpuks maha koorunud värvi ja lahtiseid laudu.

Teine suur viga on puidu oskamatu pesemine survepesuriga, misjärel niiskus satub laudade vahele ning seal hakkavad levima majavamm ja muud hallitusseened. Seetõttu tasub hoolega tähele panna, kuidas enda fassaadidega ümber käiakse.

Puidu pesemine võib siiski olla ka kerge ja kiiresti tehtav töö, kui selleks võetakse kasutusele vajalikud puidu pesemisvahendid. Sellised spetsiaalsed ained on loodud puidult mustuse eemaldamiseks ning need on oma töös sobivad algajatele, eemaldades mustuse kiirelt ja efektiivselt. Puidu töötlemine abrasiividega on aga miski, mis tuleks jätta oskuslike inimeste kätte, kes teavad läbi kogemuste, kuidas talitleda.

Pritsitööde hinnad arvutatakse ruutmeetri kohta ning kõige tüüpilisem liivapritsi teenus algab 4 eurost ruutmeetri kohta. Palkmaja pesemine on veidi kallim, samuti sooda- ja klaasipritsid. Igale väljakutsele lisandub väljakutse tasu, mis fassaadipesu korral on 50 eurot. Suuremahuliste tööde korral tasuks küsida personaalset hinnapakkumist.

Pakettide Hinnad

Fassaadi puhastus

al 3€ / m²

Teenused:

NB! Suuremahuliste tööde puhul üle 1000m² küsi personaalset hinnapakkumist kontakt lehel asuvast kontaktvormist

Küsi Automaatne Hinnapakkumine

Automaatne pakkumine tuleb juba minuti jooksul meilile!

NB! Kui ei tea kuidas puhastatava ala suurust mõõta, siis võta kontaktvormist meiega ühendust või helista meile!

TEHTUD TÖÖD.

Teostame erinevaid puhastustöid- tänavakivide puhastusest kuni katuse pesuni. Tööde teostamisel kasutame kõrgtasemel Kärcher Professional industriaalsed pesureid ja profi töövahendeid.

Võta meiega ühendust ja tuleme vaatame mustuse üle!

BLOGI

Nõuanded ning huvitavad faktid.

Postitused tulevad juba varsti!