Katuse hooldus

Anna enda katusele uus ilme, mis kestab aastaid ning pikendab märkimisväärselt selle eluiga. Meie kuumavee aurupesurid on  kemikaalivabad, keskkonnasõbralikud ning annavad parima tulemuse erinevate pindade puhastamisel.

Kemikaalivaba

Lemmiklooma sõbralik

Pere sõbralik

Kõrghaljastusele sobilik

Säästab loodust ja põhjavett

Säästab loodust

Kas sa teadsid, et katusele kasvav sammal talletab kuni 98% niiskust, mis omakorda tekitab suurt lisakoormust kogu majale. Eriti suurt kahju võib tekitada sammaldunud katus talve saabudes. Külma saabudes võib kivi liitekohtades vohav sammal paisutada kivi nurga katki.

Ennetamaks kahjustusi on soovitatav enne talve saabumist lasta oma katusele teha tervendav puhastuskuur.

Orgaanilise protsessi tulemuseks on sambla vohamine katusel, mis annab tõuke erinevate hallituste ja seeneliste tekkeks ja mille tagajärjel hakkavad kivinurgad lõpuks murenema, viies vajaduseni kivi välja vahetada.

TEENUSEST

1

Katuse seisukorra hindamine

2

Puhastus industriaalse Kärcher kuumavee aurupesuriga

3

Katuse rennide puhastus

4

Loputus (fassaadilt, murult)

Parima tulemuse saavutamiseks ja efektiivsemaks viisik sammaldunud katuse puhastamiseks on pindade töötlus  kuumavee aurupesuriga. Katuse töötlus kuumavee aurupesuriga, eemaldab sambla mitte ainult pindmiselt vaid ka katuse pooridest. 

Puhastus protsessi käigus eemaldatakse ka aastatega kivile kuhjunud mustus, olgu selleks siis vaik, värv või okkad. Lõpptulemuseks on sügavpuhastatud ja määrdevaba katus. 

Regulaarne katuse puhastamine võib katuse eluiga pikendada mitmekordselt ning katuse puhastamine samblast jätab hiljem majast hoolitsetuma ja kutsuvama mulje. Kõiki katuseid on võimalik puhastada, alates rookatustest lõpetades kivikatustega. Igale katusetüübile tuleb läheneda erinevalt ning alati tuleb kasuks eelnev kogemus, mis lubab teatud asjad kiire pilguga selgeks saada.

Katusel kasvav sammal on majadele tõeliseks ohuteguriks. Sammal talletab endas kuni 98% niiskusest ja muudab sellega katuse suurepäraseks levikupiirkonnaks hallitusele. Kõik see tekitab majale suurt lisakoormust ja muutub laialdase leviku korral ohtlikuks, sest samblast tekkiv lisaraskus on ohtlik puitkonstruktsioonile ning ka kivinurgad kipuvad sambla jäätumisel murenema.

Konsultatsiooni ning hinnapakkumise päringut võib lugeda katuse hoolduse esimeseks sammuks. Saades teada oma katuse hetke seisukorra saab klient otsustada millised on parimad võimalused katuse parimaks säilitamiseks. Peale sambla ja hallituse ohustavad katust veel ümbritsevad puud. Maja lähedal asetsevad puud pärsivad sageli õhu liikumist mis võib tekitada niiskus lukke mis osakonda soosib samblike teket.

Samuti on probleemiks puudelt kukkuvad lehed okkad ning oksad. Korrashoiu ja õige hoolduse korral välditakse suuremate probleemide tekkimist tulevikus. Puhastuse käigus selgub katuse lõplik seisukord ning sellest lähtuvalt kas midagi vajab parandamist.

Katust tasub puhastada minimaalselt iga 7 aasta järel vältimaks ebameeldivaid üllatusi.
Kui märkad kevadeti lumega alla pudenevaid sambla tükke on viimane aeg katuse hoolduseks!

Sügiseti lendlevad lehed ja okkad tasub eemaldada enne lume tulekut sellega tagate vihmavee takistusteta liikumise mis omakorda vähendab vihmavee süsteemide koormust ning pikendab nende eluiga. Rennid puhastamiseks soovitame kasutada lehepuhurit.

Katuse puhastus ja hooldus koosneb mitmest osast.

1) Esmane objekti ülevaatus sisaldab katuse seisukorra ja ümbritseva keskkonna hindamist, mille käigus valitakse välja efektiivseim puhastusmeetod.

Sellise hindamise juurde kuulub puhastatava ala mõõtmine, selle ümbruse kontroll, sammaldumisest tekkinud kahjude hindamine vajadusel drooniga, plekkide ja muu mustuse tuvastamine. Kui on välja selgitatud, milliseid teenuseid oleks vaja kasutada, saab koostada vastava plaani ning kogu töö liigub edasi sujuvamalt.

2) Katuse süvapuhastuse ja parima tulemuse tagab kuumavee aurupesuri kasutamine. Seda just seetõttu, et kuumavee aurupesur eemaldab kõik seal kasvava orgaanika ja sambla. Kuumvesi aitab kivi poore avades puhastada kuni 35% efektiivsemalt võrreldes külmavee survepesu meetodiga.

3) Peale katuse puhastamist eemaldatakse vihmavee süsteemidest sammal ning pestakse rennid. Seejärel loputatakse tuulekastilt, fassaadilt ning maapinnalt sammal mis osakonda kokku kogutakse ning viiakse edasi utiliseerimisele.

4) Pärast katuse pesu on soovituslik katusepinnad lisaks üle töödelda samblakaitse vahendiga. Töötluse käigus imendub professionaalne bioloogiliselt lagunev samblakaitse vahend katuse pooridesse, moodustades kaitsva kihi. Kaitsetöötlust on vajalik vältimaks katuse kiiret taasmäärdumist. Sambla ennetamiseks tasub korra paari aasta tagant katust
töödelda bioloogiliselt laguneva sambla septikuga, mille tulemuseks on sambla vaba katus
aastateks.

Kõiki katuseid on võimalik puhastada, alates rookatustest lõpetades puitkatustega. Igale katusetüübile tuleb läheneda erinevalt ning alati tuleb kasuks eelnev kogemus, mis lubab teatud asjad kiire pilguga selgeks saada.

Katuse puhastamine on katusele endale ohtlik ainult sellisel juhul kui tööd viivad läbi oskamatud inimesed, kes ei planeeri ega tegutse teadlikult. Katuse pesemisel on nii mõnegi asjaga võimalik üsna sügavalt eksida ning selle vältimiseks tasuks kontakteeruda professionaalidega või vähemalt uurida enne tööde algust internetist, kuidas asi välja peaks nägema. 

Katusepesu hinnakiri on arvutatud ruutmeetri kohta ning standardne hind on alates 3 eurost ruutmeetri kohta. Teenusele lisandub ühekordne väljakutsetasu. Suuremate katuste puhul on võimalik teha personaalsed hinnapakkumised, mis kooskõlastatakse kliendiga. 

Pakettide Hinnad

Katuse puhastus

al 3€ / m²

Lisateenused:

NB! Suuremahuliste tööde puhul üle 1000m² küsi personaalset hinnapakkumist

Küsi Automaatne Hinnapakkumine

Automaatne pakkumine tuleb juba minuti jooksul meilile!

NB! Kui ei tea kuidas puhastatava ala suurust mõõta, siis võta kontaktvormist meiega ühendust või helista meile!

TEHTUD TÖÖD.

Teostame erinevaid puhastustöid- tänavakivide puhastusest kuni katuse pesuni. Tööde teostamisel kasutame kõrgtasemel Kärcher Professional industriaalsed pesureid ja profi töövahendeid.

Võta meiega ühendust ja tuleme vaatame mustuse üle!

BLOGI

Nõuanded ning huvitavad faktid.

Postitused tulevad juba varsti!