Tänavakivi hooldus

Kõige efektiivsem viis tänavakivi puhastamiseks ja parima tulemuse saavutamiseks on kivipindade töötlus kuumavee aurupesuriga.

Kemikaalivaba

Lemmiklooma sõbralik

Pere sõbralik

Kõrghaljastusele sobilik

Säästab loodust ja põhjavett

Säästab loodust

Kas sa teadsid, et meie heitlik kliima soodustab kivi vahedesse tülikat sambla kasvu teket, mis on omakorda suurepärane kasvuala veelgi tülikamatele taimedele?
Samblane tänavakivi pole mitte ainult inetu, vaid ka kahjulik kivi pikaajalisele säilitamisele. Nimelt talletab sammal niiskust, mis omakorda annab tõuke hallituse ja seeneliste tekkeks. Selle orgaanilise protsessi tulemuseks on vohav sammal kivisillutisel, mis hakkab lõpuks murendama kivi nurkasid ning viib vajaduseni kivi välja vahetada. Selleks, et seda protsessi juba varases staadiumis peatada, oleks soovitatav teostada regulaarselt tänavakivi puhastust vähemalt iga 2 -5 aasta tagant.

TEENUSEST

1

Tänavakivi seisukorra hindamine

2

Puhastus industriaalse Kärcher kuumavee aurupesuriga

3

Sambla koristus

4

Loputus (fassaadilt, murult)

5

Bio samblakaitse

6

Liivatamine

7

Sambla utiliseerimine

Kuumavee aurupesuriga kivi töödeldes eemaldame sambla mitte ainult kivivahedest vaid ka kivi pooridest. Puhastus protsessi käigus eemaldatakse ka muu mustus, mis on aastatega kivile tekkinud, olgu selleks siis parafiin, sool, tsement, värv või õli. Tulemuseks on sügavpuhastatud ja määrdevaba unikivi. Meie masinaparki kuuluvad Kärcher Professional industriaalsed pesurid, mis võimaldavad meil tööd teostada ka sõltumata kommunikatsioonide olemasolust.

Eesti oludes tuleks tänavakivide puhastust teostada iga paari aasta tagant. Tänavakivide puhastamine võib olla aeganõudev ja keeruline protsess, mille võib usaldada meie kogenud meeskonna hoolde.

Tänavakivide puhastus ja hooldus koosneb mitmest osast ning esimeseks nendest on tänavakivide seisukorra ja pinnase üldpildi hindamine. Seisukorra õigel hindamisel on võimalik säästa nii ajas kui ka rahas.  

Sellise hindamise juurde kuulub puhastatava ala mõõtmine, selle ümbruse kontroll, umbrohu ja teiste soovimatute taimeliikide, plekkide ja muu mustuse tuvastamine. Kui on välja selgitatud, milliseid teenuseid oleks vaja kasutada, saab koostada vastava plaani ning kogu töö liigub edasi sujuvamalt. 

Tänavakivide hoolduse käigus puhastatakse kivid kuumavee aurupesuriga. Betooni ja siledate pindade pesemiseks on kasutusel spetsiaalne silepindade puhastusseade. Kuum vesi aitab kivi poore puhastada kuni 35% efektiivsemalt võrreldes külmavee survepesu meetodiga. 

Puhastustööde käigus määrdunud pinnad nagu näiteks fassaad, muru või aed loputatakse ning lahtine sammal kogutakse kokku ja viiakse utiliseerimisse. Tulemuseks samblavaba hoov ja puhtad pinnad. 

Tasub teada:

Kui satud ise kokku puhastusega, siis loputamine tuleb mängu juhul, kui tänavakivid on määrdunud ning neid on vaja töödelda teatud ainetega. Enda hoovis kemikaalide kasutamisel tuleb alati olla ettevaatlik, sest mürgid võivad erinevatel pinnastel püsida väga pikka aega ning rikkuda taimed, muru, peenrad jms. Peale mürgi pealekandmist on vajalik see enda kasutatavast pinnasest välja loputada. 

Loputamist tasuks läbi viia vägagi kontrollitult ning kui on kasutatud mürki, siis võimalusel suunata veevool eemale sellistest haavatavatest kohtadest nagu peenrad ja muru. Samuti tuleks selle käigus hoida eemale koduloomi ja lapsi, et nad ei satuks mürgisesse vette. Loputamist võib läbi viia täiesti tavalise veega.  Loputamine on mõistlik teha ka siis, kui puudub ligipääs aurupesurile või survepesurile. Sellisel juhul võib lihtsalt harjaga sambla lahti hõõruda ning seejärel tänavakivid veega üle uhuda, et lahti pääsenud sammal ise minema uhutaks. Samuti võib loputamine olla kasulik selleks, et veega lahustatud mürgine aine pinnasele kanda. Sellisel juhul voolab aine igasse väiksemasse prakku ning jõuab kõikjale, kuhu vaja. 

Õigete olude korral võib sammal osutuda tõeliseks tüütuseks ning kasvada pea igal pinnasel, kust tal on vajalik ligipääs toitainetele, veele ning valgusele. Tänavakivide vuugid on koht, kus samblal on kõik need vajadused täidetud, seega võib kindel olla, et sammal hakkab seal kiiresti levima. Kui on kavas teostada korralik tänavakivide hooldus, siis sambla eemaldamine on kindlasti üks nendest asjadest, mis teha tuleb.

Sambla eemaldamine tänavakividelt on kõige mõistlikum läbi viia, kasutades pleegitusaine ja vee segu. Selline pesuvahend on üsna kergesti kodus valmistatav ning sellega tuleb toime igaüks. Sellist segu tuleks kõigepealt samblastele pinnastele kanda ning seejärel muutub nende eemaldamine näiteks survepesuriga, rehaga või muude tööriistadega palju lihtsamaks. 

1) Kaitsetöötlus

Selleks, et samblavaba tulemus püsiks maksimaalselt kaua soovitame süvapuhastatud pinnad töödelda bioloogiliselt laguneva samblakaitsega. Samblakaitse kantakse pindadele pihusti või vahuna, mille tulemusena kinnitub aine kivi poorides ja pinnal, pärssides sellega sambla eoste idanemist kivisillutisel. Töödeldes tänavakivi regulaarselt samblakaitsega puudub edaspidine vajadus sambla eemaldamiseks kuumavee aurupesuriga.

2) Liivatamine

Reeglina vajavad liivatamist kivisillutised, mis on vanemad kui viis aastat. 

Liivatamise käigus kantakse tänavakividele liivakiht ning aetakse harja või muu otstarbeka vahendiga laiali, et see vajuks tänavakivide vahele. Mida tihkemalt liiv sinna jääb, seda parem. Nimelt aitab liiv hoida tänavakive paigal ega lase neil ära vajuda. Samuti aitab pragude ja tänavakivi vahede täitmine liivaga vältida seal sambla ja umbrohu kasvamist. 

3) ECO umbrohu kontroll

Nimelt on kuum, aurustumiseni viidud vesi suurepärane vahend selleks, et hävitada umbrohi. Tulikuuma veega üle kastetud taime juured keedetakse, mille tulemusena pärsitakse taime edasist levikut. Metsistunud ning vohava juurestiku korral on vajalik mitmekordne töötlus. Väiksemate objektide ning eramajade omanikele soovitame järeltöötluseks bioloogiliselt lagunevat umbrohu äädikat.

4) Lasuurimine

Üheks lisateenuseks on tänavakivide lasuurimine. Lasuurimine, või teisisõnu tänavakivide värvimine, on protsess, mille käigus antakse uus ilme vanadele kividele. Aastate jooksul väsivad tänavakivid, kuluvad ning kaotavad oma esialgse värvi ja tuhmuvad. Selle vastu aitab spetsiaalne lasuur, mis imendub kividesse ja muudab unikivi värvi uueks ja toob selle rohkem esile. 

Tänavakivide pesemisel arvutatakse kogu maksumus pestava pinna kohta ruutmeetrites. Suuremate platsidega seotud tööde korral tuleks hinna osas kindlasti eraldi kokku leppida. Lisaks igale teenusele on ka väljakutsetasu, mis lisandub vaid töö tellimisel. 

Pakettide Hinnad

Tänavakivi puhastus

al 2€ / m²

Teenused:

NB! Suuremahuliste tööde puhul üle 1000m² küsi personaalset hinnapakkumist kontakt lehel olevast vormist

Küsi Automaatne Hinnapakkumine

Automaatne pakkumine tuleb juba minuti jooksul meilile!

NB! Tänavakivi ala suurust on võimalik kiiresti leida lehelt Kui ei tea kuidas puhastatava ala suurust mõõta, siis võta kontaktvormist meiega ühendust või helista meile!

TEHTUD TÖÖD.

Teostame erinevaid puhastustöid- tänavakivide puhastusest kuni katuse pesuni. Tööde teostamisel kasutame kõrgtasemel Kärcher Professional industriaalsed pesureid ja profi töövahendeid.

Võta meiega ühendust ja tuleme vaatame mustuse üle!

BLOGI

Nõuanded ning huvitavad faktid.

Postitused tulevad juba varsti!